Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaLietuvos kultūros ministerijaŠilalės rajono savivaldybė

Festivalio technika

Cramo

Festivalio radijas

Tauragės radijas

Festivalio šypsena

TOC klinikaVisi rėmėjai ›

Upynos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia

Spėjama, kad bažnyčia Upynoje buvo dar 1688 m. Šv. Mergelės Marijos bažnyčia pastatyta 1835 m. vietoje sudegusios. Ją statė klebonas Pranciškus Stankevičius. 1913 m. bažnyčią remontavo klebonas Ignacas Spudas. Buvo pristatytas taip vadinamas "bobinčius", zakristija, į skliautą suręstos lubos, sudėti langų vitražai, įsigyti nauji Kryžiaus kelio gipsiniai paveikslai. Kiekvieno paveikslo kitoje pusėje yra užrašyti aukojusių pinigus šiems paveikslams įsigyti fundatorių pavardės.

1998 m. klebono Alvydo Bridikio iniciatyva, bažnyčia buvo restauruota. Išdažytas vidus ir išorė, atnaujinta ornamentika bažnyčios lubose, naujai paauksuoti altoriai, sakykla, krikštykla, uždengtas skardinis stogas, atstatytas bažnyčios bokštas, sutvarkyta bažnyčios ir parapijos namų aplinka.

Dar XX a. pradžioje buvo žymių, kad aplink bažnyčią seniau buvo kapinės. Bažnyčia, varpinė, akmenų mūro tvora su vartais yra paskelbti vietinės reikšmės architektūros paminklu. Bažnyčia medinė, trijų navų, su trimis barokiniais altoriais.

 

Facebook: www.facebook.com/upynosbaznycia

Adresas: Nepriklausomybės g. 11, Upyna, Šilalės rajonas

Koordinatės: 55.450854, 22.441202

Atstumas nuo Bijotų dvaro sodybos: 8 km.‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Kada?

2020 metų vasara

Ką pamatysiu?

Pramoginės ir klasikinės muzikos atlikėjus