Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisViktoras StancelisInfocaceIšsitaškomalyvuoges.lt

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.taurageszinios.lthttps://www.biciulis.net/Regioniinių radijo stočių asociacijahttps://radijogama.lt/

Partneriai

Bijotų seniunijaŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasBijotų bendruomenėVisi rėmėjai ›

Upynos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia

Spėjama, kad bažnyčia Upynoje buvo dar 1688 m. Šv. Mergelės Marijos bažnyčia pastatyta 1835 m. vietoje sudegusios. Ją statė klebonas Pranciškus Stankevičius. 1913 m. bažnyčią remontavo klebonas Ignacas Spudas. Buvo pristatytas taip vadinamas "bobinčius", zakristija, į skliautą suręstos lubos, sudėti langų vitražai, įsigyti nauji Kryžiaus kelio gipsiniai paveikslai. Kiekvieno paveikslo kitoje pusėje yra užrašyti aukojusių pinigus šiems paveikslams įsigyti fundatorių pavardės.

1998 m. klebono Alvydo Bridikio iniciatyva, bažnyčia buvo restauruota. Išdažytas vidus ir išorė, atnaujinta ornamentika bažnyčios lubose, naujai paauksuoti altoriai, sakykla, krikštykla, uždengtas skardinis stogas, atstatytas bažnyčios bokštas, sutvarkyta bažnyčios ir parapijos namų aplinka.

Dar XX a. pradžioje buvo žymių, kad aplink bažnyčią seniau buvo kapinės. Bažnyčia, varpinė, akmenų mūro tvora su vartais yra paskelbti vietinės reikšmės architektūros paminklu. Bažnyčia medinė, trijų navų, su trimis barokiniais altoriais.

 

Facebook: www.facebook.com/upynosbaznycia

Adresas: Nepriklausomybės g. 11, Upyna, Šilalės rajonas

Koordinatės: 55.450854, 22.441202

Atstumas nuo Bijotų dvaro sodybos: 8 km.‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2023 metų vasarą

Liepos - rugpjūčio mėn.

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginės, folk, klasikinės muzikos atlikėjus, mėgėjų menas, renginiai visai šeimai, pramogos vaikams