Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisnoustaViktoras Stancelisedo agrohttps://www.cramo.lt/lt/susisiekite/nuomos-padaliniai/cramo-taurage

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.tauragesradijas.lt/https://www.taurageszinios.ltRegioniinių radijo stočių asociacijaalio

Partneriai

Bijotų seniunijaBijotų bendruomenėŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasVisi rėmėjai ›

Bijotų dvaro festivalis 2021 kviečia

2021-07-07

Jau trečiojo Bijotų dvaro festivalio išvakarėse atskriejo maloni žinia – Bijotai tampa 2022 metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine.  Festivalio sumanytojas ir organizatorius Valdas Latoža galvoja, o gal yra ir įsitikinęs, kad Bijotų dvaro festivalis galėtų būti tvirtas pagrindas, fundamentas, ant kurio dėliotųsi kultūros sostinės programa arba šis festivalis galėtų būti vienu iš pagrindinių būsimosios programos akcentų.

  

 – Pats esu bijotiškis, dažnai čia atvažiuoju pabūti,  graži aplinka ir unikali šios vietos aura, o ir pati vieta prašėsi renginių, veiksmo. Ilgą laiką turėjau įvairių minčių, ką čia būtų galima daryti. Šiandien  viskas tapo kūnu –  vyksta jau trečiasis vis labiau populiarėjantis ir savo turiniu turtėjantis festivalis. Susitikime būtinai  šią vasarą Bijotuose! – sakė  festivalio Bijotų dvare vadovas ir sumanytojas Valdas Latoža.

  

 Dionizo Poškos Baublių vieta tikrai yra dėkinga tokiems renginiams įgyvendinti ir nuostabu, kad jie jau vyksta. Dėkingesnės, istoriškesnės, legendomis apipintos vietos aplinkui ilgai ieškosi ir vargu ar dar rasi – taip galvoja ir yra sakęs ne vienas festivalyje pabuvojęs jo dalyvis.

 

Ir šių metų festivalis turtingas įvairiomis prasmėmis: turės ką veikti vaikai ir suaugę, bus galima pasiklausyti ir pamatyti meno mėgėjus ir ryškius savo srities profesionalus, susitikti net keliose erdvėse, ekstremalesnių pojūčių mėgėjai – ir tie ras kaip gauti adrenalino, jeigu leis oro sąlygos - oro balionu galės pakilti virš Baublių ar dalyvauti su visa šeima Bijotų nuotykių lenktynėse.

 

Kitaip negu prėjusiais kartais šiųmetinis festivalis prasidės  stipriu akcentu, nes net tris dienas iš eilės vyks renginiai. Pradės festivalį šeimininkai šilališkiai. Jau liepos 16 d., penktadienį, Bijotų dvaro sodyboje nuo 21.30 val. žiūrovai išvys Šilalės kultūros centro režisieriaus Antano Kazlausko režisuotą ir plačiai nuskambėjusį, labai gerų vertinimų susilaukusį miuziklą „Eliza“.  Tai muzikinė inscenizacija pagal  George Bernard Shaw „Pigmalioną“, muzika Frederick Loewe.

 

Antąją festivalio dieną, liepos 17-ąją, įvyks kraštiečių susitikimas prie Bijotų Lurdo. Bus aukojamos Šv. Mišios už Bijotus ir bijotiškius, jas laikys Upynos parapijos klebonas kun. Vytautas Šiaudvytis. Po Šv. Mišių lauks LMTA doc. Aušros Stasiūnaitės vokalo klasės studentės  Virginijos Bartušytės ir akompaniatorės Nijolės Baranauskaitės koncertas.

 

Ir tai ne viskas. Toliau šventė tą pačią dieną tęsis prie Baublių, Bijotų dvaro sodyboje. Nuo 15 val. koncertuos linksmos muzikos ansamblis „Padkava“ iš Šilalės, dainų ir šokių ansamblio „Jūra” kapela iš Tauragės, liaudiškos muzikos kapela “Gryčia" iš  Grigiškių, šeimininkų kapela „Bijotaičiai“, vyks Slackline šou (ant lyno) pasirodymas, dainuos „Lietuvos balso. Vaikai“ finalistė Atėnė Ravinkaitė, dainų autorius ir atlikėjas Valdas Lacko, grupė „MAN-GO". Ir visa tai – lankytojams, žiūrovams nemokamai. Nemokamos ir kitos pramogos –  putų šou vaikams ir suaugusiems, piešimo šviesa kūrybinės dirbtuvės- fotosesija, slackline pramoga ir  pasirodymas.

 

Beje, bus galima išbandyti oro balioną ir pasikelti virš viso dvaro ir apylinkių. Tik čia jau reikės šiek tiek susimokėti pačiam. Pagal tos dienos galiojačias rekomendacijas veiks prekybos ir vaikų atrakcionų miestelis.

 

Na, o sekmadienį  nuo 12 val. šeimų lauks BIJOTŲ NUOTYKIŲ LENKTYNĖS. Šiuo atveju reikalinga registracija.  Bus registruojama prieš renginį prie scenos nuo 11 val., Bijotų dvare. Galima registruotis iš anksto internetu info@aktyvitaurage.lt

 

Festivalio geografija plečiasi, ir jis tęsis liepos 24 d., šeštadienį 12 val. prie Trepų bendruomenės namų. Čia įvyks populiarių vokalistų Onos Kolobovaitės ir Egidjaus Bavikino akustinis koncertas. Įėjimas taip pat nemokamas

Dar vienas išvažiuojamasis festivalio koncertas įvyks rugpjūčio 8 d. 13.30 val. Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje. Koncertą surengs populiarusis ir charzmatiškasis solistas Liudas Mikalauskas. Jam akompanuos žavi pianistė Beata Vingraitė.

Sekite reklamą www.bijotai.lt. Lauksime Jūsų, nes festivalis Jums.

 

Eugenijus Šaltis

    ‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2024 metų vasarą

Birželio-liepos-rugpjūčio mėnesiais!

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginė, folk, klasikinė muzika. Mėgėjų menas ir teatrai. Pramogos, renginiai, edukacijos visai šeimai.