Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisnoustaViktoras Stancelisedo agrohttps://www.cramo.lt/lt/susisiekite/nuomos-padaliniai/cramo-taurage

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.tauragesradijas.lt/https://www.taurageszinios.ltRegioniinių radijo stočių asociacijaalio

Partneriai

Bijotų seniunijaBijotų bendruomenėŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasVisi rėmėjai ›

Teatrų sueiga Bijotuose: laimingi ir teatralai, ir žiūrovai

2023-07-05

Pirmąjį liepos šeštadienį Bijotuose po šimtamečiais ąžuolais dalyviai ir žiūrovai buvo sukviesti jau į antrąją Teatrų sueigą. Oras ir gamta lepino, o prie Baublių muziejaus tvyranti gera aura lydėjo visą dieną. Jau tradicija tampančio mėgėjų teatrų susibūrimo programoje dalyvavo trys kolektyvai iš Skirsnemunės, Kalvarijos ir Skaudvilės.

 

Skaudvilės literatų klubo „Laiko lašai" pristatė režisierės Zitos Jurevičienės literatūrinę-muzikinę dedikaciją Ievai Simonaitytei „Pasivaikščiojimas su Šventvakarių Ėve", daugelio festivalių laureatas Kalvarijos mėgėjų teatras „Titnagas", vadovaujamas Kęstučio Krasnicko, žiūrovams parodė komediją „Brangusai pabučiavimas". Pjesę „Amerika pirtyje" prie Baublių muziejaus kluono suvaidino Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės teatras „Pakeleivis", vadovaujamas režisierės Birutės Šneiderienės. Pertraukų metu tarp spektaklių savo linksmas eiles skaitė Tauragės literatų klubo „Žingsniai" vyrų kuopelė – Eugenijus Šaltis, Vidas Riepšas, Jonas Jakštaitis-Šapelis ir Remigijus Žukauskas.

 

Nurimus Teatrų sueigos emocijoms, pakalbinome dalyvavusių kolektyvų režisierius:

„Pakeleivio" aktoriai be galo džiaugiasi galimybe dalyvauti Bijotų dvaro festivalyje. Pirmą kartą čia lankėmės pernai ir visus mus iš karto pavergė šio nuostabaus Žemaitijos miestelio aura, istorinė ir kultūrinė šios vietovės dvasia. Sužavėjo malonūs ir svetingi šeimininkai, gausiai susirinkę nuoširdūs bei entuziastingi žiūrovai, puikūs kitų dalyvaujančių teatrų pasirodymai. Šiemet čia atvykome antrą kartą ir šis įspūdis dar sustiprėjo. Be galo džiaugiamės ir esame dėkingi Rimai ir Valdui Latožams, pakvietusiems mus į šį festivalį. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas tęsis ir toliau ir dar ne kartą galėsime pasidalinti kūrybine energija beipajusti pakylėjančią visų čia susirenkančių – organizatorių, aktorių ir žiūrovų – sielų bendrystę", – sakė teatro režisierė B. Šneiderienė.

 

„Titnagiečiams“ teko garbė vaidinti pirmojo Lietuvoje įkurto senienų muziejaus magiškoje erdvėje, ošiant šimtamečiams ąžuolams. Rodos, iš dausų mus globojo ir gerą orą dovanojo rašytojas Dionizas Poška. Nuoširdų ačiū tariame renginio sumanytojams bei organizatoriams. Jų dėka sueiga dvelkė nepaprastu nuoširdumu ir bičiulyste. Linkime Bijotų dvaro festivaliui gyvuoti, žydėti ir klestėti", – sakė Kalvarijos teatro „Titnagas" režisierius K. Krasnickas.

 

„Ilgai nerimo džiugios emocijos ir kažkoks nenusakomas šilumos, gerumo jausmas, pasibaigus Bijotų dvaro festivalio teatrų sueigai. Gausus žiūrovų būrys, seni ir nauji veidai, aktoriai – visus mus vienijo stiprus bei palaikantis bendrystės jausmas. Gal jį suteikė ošiantys ąžuolai, gal D. Poškos geroji aura po Bijotų dangumi? Tačiau nespėliojant tvirtai galiu pasakyti, kad mus jungė ir vienijo festivalio organizatoriai, šviesos ir kultūros nešėjai Rima ir Valdas. Darnus jų kūrybinis tandemas jau antrus metus tarp daugybės Bijotų dvaro festivalio renginių sukviečia mėgėjų teatrus ir sukuria gerų emocijų, malonių pažinčių bei gražių patirčių kupiną šventę. Kad tik nepavargtų jų širdys, nepritrūktų naujų kūrybinių sumanymų“, – džiaugėsi Skaudvilės mėgėjų teatro „Atodanga" režisierė Z. Jurevičienė.

 

Teatrų sueiga festivalio organizatoriams – savotiškas „apšilimas", nes yra pačiame organizacinių darbų įkarštyje. Liepos 21 d., 21 val., visų laukia miuziklo vakaras – čia skambės linksmas, nuotaikingas, šmaikštus D. Goggin miuziklas „Šaunuolynas". Pirmą kartą šis kūrinys nuskambėjo Brodvėjuje 1985 m. ir sužavėjo daugybę muzikos gurmanų. Ir vėliau, keliaudamas per žemynus, žymiausias pasaulio muzikos scenas, „Šaunuolynas" skynė laurus, pelnė begalę apdovanojimų už muziką, libretą, idėją bei jos įgyvendinimą.

 

Pasižymėkite savo darbo ir atostogų kalendoriuose – liepos 21 d., 21 val., Bijotai, Baublių muziejaus parkas, miuziklas „Šaunuolynas".

 

„Šilalės artojo“ inform.

Algimanto AMBROZOS nuotr.‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2024 metų vasarą

Liepos - rugpjūčio mėn.

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginės, folk, klasikinės muzikos atlikėjus, mėgėjų menas, renginiai visai šeimai, pramogos vaikams