Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisnoustaViktoras Stancelisedo agrohttps://www.cramo.lt/lt/susisiekite/nuomos-padaliniai/cramo-taurage

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.tauragesradijas.lt/https://www.taurageszinios.ltRegioniinių radijo stočių asociacijaalio

Partneriai

Bijotų seniunijaBijotų bendruomenėŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasVisi rėmėjai ›

Vidurvasarį visų ir vėl laukia Bijotai

2023-06-10

Banguojančiais javų laukais pamažu artėjant į vidurvasarį, jau galima drąsiai pradėti ruoštis kasmetiniam Bijotų dvaro festivaliui. Kas jame buvę – žino, ko tikėtis ir patikins, kad festivalio renginiai – aukščiausios prabos. Na, o kas nebuvę, turės atvykti ir savomis akimis bei ausimis įsitikinti, kad gandai apie Bijotų dvaro festivalį ne iš piršto laužti, o tikri, skambūs ir vaizdingi.

 

Pirmieji festivalio akordai nuskambės jau netrukus – liepos 1-ąją – prie Baublių muziejaus kluono, kur vyks antroji Teatrų sueiga. Prieš metus pasiūlyta nauja festivalio pramoga – teatrų susibūrimas, bijotiškiams ir festivalio svečiams, pasirodo labai patiko.

 

- Nutarėme, kad šiemet ir vėl teatrus sukviesime, - sakė viena organizatorių, festivalio vadovas Valdas Latoža. – Labiausiai sceną norime suteikti Tauragės apskrities kolektyvams, tačiau turėsime ir svečią – Kalvarijos liaudies teatrą. Jei ir šiemet žiūrovams patiks teatrų pasirodymai, pasistengsime renginį padaryti tradiciniu. Šiemet išlaikysime tą patį susibūrimo formatą – sueigoje dalyvaus trys teatrai ir vyks po atviru dangumi, lauko scenoje.

 

Pasak renginio organizatorių, teatrų sueigos scenoje šiemet žiūrovai išvys įvairios stilistikos ir žanrų spektaklių. Kalvarijos mėgėjų teatras „Titnagas“, vadovaujamas Kęstučio Krasnicko, parodys komediją „Brangusai pabučiavimas“, skaudviliškių literatų klubas „Laiko lašai“ pristatys literatūrinę-muzikinę dedikaciją Ievai Simonaitytei „Pasivaikščiojimas su Šventvakarių Ėve” pagal Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus režisierės Zitos Jurevičienės scenarijų. O sueigą pabaigs Jurbarko kultūros centro, Skirsnemunės teatras „Pakeleivis“, vadovaujamas režisierės Birutės Šneiderienės. Žiūrovai galės atsipalaiduoti žiūrėdami puikiai visiems nuo vaikystės žinomo pirmojo Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidinto spektaklio „Amerika pirtyje“ šiuolaikinę versiją.

Beje, Bijotų dvaro festivalio teatrų sueigos svečių laukia ir dar viena maloni staigmena, bet apie ją daugiau bus galima pakalbėti, jau prieš patį renginį.

 

Prisimenate praėjusių metų anšlaginį Bijotų dvaro festivalio miuziklą, sukvietusį kelis tūkstančius žiūrovų ir klausytojų? Organizatoriai taip pat puikiai tai prisimena. Todėl nutarta ir vėl į šventę prisivilioti miuziklo atlikėjus. Šiemet, liepos 21 dienos vakare Bijotų dvaro festivalio scenoje – pasaulį pavergusi muzikinė komedija „Šaunuolynas“! Prieš keturis dešimtmečius scenoje pasirodęs miuziklas sulaukė neįtikėtinos komercinės sėkmės Europoje, o JAV kompozitoriaus ir libretisto Dano Goggino muzikinė komedija JAV iš karto pelnė „Outer Critics Circle“ apdovanojimus už geriausią Brodvėjaus miuziklą, libretą, muziką ir pastatymą. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 2 veiksmų muzikinę komediją atlieka lietuvių kalba.

 

Jau įprasta, kad pagrindiniai festivalio renginiai vyksta net dvi dienas. Ne išimties ir šie metai. Liepos 22-ąją į festivalį susirinkusiųjų laukia begalė koncertų ir renginių. Bijotų dvaro sodyboje ir Baublių muziejaus parke atlikėjų gausa vilios skirtingo žanro mėgėjus. Nusikelti į Paryžių kvies atlikėjų trio, pristatantys programą „Cafe de Paris“, romų teatras „Sare Roma“ vilios savo uždegančiomis aistringomis dainomis ir šokiais, moterų širdis virpins Vytautas Šiškauskas. Liaudiškos muzikos gerbėjus linksmins kapelos „Bijotaičiai“ ir „Dobilas“ bei vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“. Savo nuoširdžiu profesionalumu užburs, neseniai iš „Sanremo Junior 2023" festivalio sugrįžusi Viltė Kirstukaitė. Lyg to dar būtų maža, Šakių cirko mokyklos auklėtiniai pristatys savo unikalią šou programą

 

Kaip teigia renginio organizatoriai, bus ir kitokių įdomybių bei linksmybių. Štai liaudies meistras drožėjas Nerijus Alšauskas kurs naują... baublį. Tai, jūs neapsirikote – po šio festivalio Bijotus papuoš dar vienas Baublys. Tik šį kartą ne Poškos, o Alšausko.

 

Šventėje bus galima išvysti ir dar keletą liaudies meistro Nerijaus Alšausko kūrinių – pasakų namelių, kuriuose „gyvena“ mitologinės istorijos ir jų veikėjai – laumės, raganos, velniai, milžinai, Perkūnas ir Laima. „Pasakų namelių“ projektą kartu su Nerijumi Alšausku įgyvendino „Wide Wings“ kūrybinė komanda ir lėlininkė Jolita Kojutienė. Nameliais galima ne tik grožėtis, bet ir paklausyti pasakojamų legendų ir padavimų apie šiuos herojus, kažkada šeimininkavusius mūsų žemėje – tereikia tik nuskenuoti prie kiekvieno namelio pritvirtiną QR kodą ir nameliai bei jų gyventojai prabils.

 

Pirmą kartą besilankančius festivalyje turėtų sudominti ir ekskursija į Girdiškę, kur bus galima pasigrožėti miesteliu bei aplankyti unikalią Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią, kurioje rugpjūtį sninga ir auga ąžuoliniai altoriai. Kaip teigia festivalio organizatoriai ekskursija bus neeilinė – į ją kas valandą iš Baublių muziejaus aikštelės veš elektrobusas.

- Nusprendėme, kad elektrobusas puikiai pristatys festivalio svečiams mūsų Žaliąjį regioną, - sakė V. Latoža. – Planuojama, kad iš Bijotų į Girdiškę elektrobusas važiuos 16, 17 ir 18 valandą. Visi norintys keliauti šiuo maršrutu, galės pasigėrėti neįtikėtina gamta ir pajusti malonumą važiuodami tylia ir ekologiška transporto priemone, o festivalio partneriai - Šilalės gidų asociacijos komanda žada įdomiai papasakoti  Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčios istoriją.

Norintys pašėlti galės pasilinksminti pramogų parke „Išsitaškom“, o nusiraminti – jodinėdami poniukais Pikiu ir Pariu

Gurmanus turėtų nustebinti žiobrių kepimo edukacija.

 

Tradiciškai Bijotų dvaro festivalis baigsis... ne Bijotuose. Kaip ir kasmet, pirmąjį rugpjūčio sekmadienį, o šiemet jis – rugpjūčio 6-ąją, Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje, po atlaidų, skambės muzika, kuriai abejingų nelieka. Koncertuos vieni geriausių šalyje operos solistai -  Edmundas Seilius (tenoras) ir jo žmona Kristina Zmailaitė (sopranas). Jiems akomponuos pianistas Jonas Janulevičius.

Daug čia tų renginių Bijotų dvaro festivalyje, ar mažai – lai kiekvienas sau sprendžia, bet sutikite, rinktis yra iš ko ir nuobodžiauti laiko nebus. Užsukite!

 

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2024 metų vasarą

Birželio-liepos-rugpjūčio mėnesiais!

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginė, folk, klasikinė muzika. Mėgėjų menas ir teatrai. Pramogos, renginiai, edukacijos visai šeimai.