Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisViktoras StancelisInfocaceIšsitaškomalyvuoges.lt

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.taurageszinios.lthttps://www.biciulis.net/Regioniinių radijo stočių asociacijahttps://radijogama.lt/

Partneriai

Bijotų seniunijaŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasBijotų bendruomenėVisi rėmėjai ›

Unikalus šansas pamatyti „Velnio nuotaką“ Bijotuose

2022-07-15

„Pažiūrėk, tu pažiūrėk,  Kaip man linksma, kas ten daros... Pažiūrėk, tu pažiūrėk,  Svaigsta galva...“ Ko gero, nerasi nė vieno kiek vyresnio amžiaus lietuvio, kuris neprisimintų šių Jurgos arijos žodžių. Beveik prieš penkis dešimtmečius ekranuose pasirodęs Arūno Žebriūno pirmasis lietuviškas kino miuziklas tuomet pavergė lietuvių širdis. O po daugelio metų kino miuziklas persikėlė ir į teatrų scenas.

 

Liepos 22-ją galimybė pamatyti miuziklą „Velnio nuotaka“ bus ir bijotiškiams bei miestelio - Bijotų dvaro festivalio svečiams. Bijotų dvare bus pristatytas Klaipėdos muzikinio teatro prieš dešimtmetį sukurtas to paties pavadinimo miuziklas, režisuotas Kęstučio Jakšto.

 

Miuziklo, kuriame skamba neįtikėtina Viačeslavo Ganelino muzika, pagrindas - žinoma Kazio Borutos apysaka „Baltaragio malūnas“. Kaip teigiama chrestomatijose, K. Boruta parašė vieną žymiausių meilės istorijų lietuvių literatūroje. O V. Ganelino vyresnės kartos muzikos gerbėjams pristatinėti nereikia. Jaunesniesiems verta žinoti, kad šis pasaulinio garso kompozitorius ir džiazo virtuozas, neretai vadinamas žmogumi orkestru, pasižymi ne tik savo unikaliu kūrinių skambėjimu, bet ir puikiu humoro jausmu, užburiančiu jo klausytojus. Tai puikiai žino visi, kas matė ir miuziklą „Velnio nuotaka“. Tad Bijotuose klausantis miuziklo, ne kartą šypseną sukels Pinčiuko ar Uršulės herojai. Na, o Jurga, Baltaragis ar gražuolis bernas Girdvainis nepaliks nė vieno abejingo.

 

Meilės istorija sintezėje su vieno iškiliausių džiazo virtuozų ir kompozitorių muzika, amžina gėrio ir blogio kova, tragikomiškos miuziklo herojų laimės paieškos, įpintos į melodingą ir jausmingą V.Ganelino muzikinę kompoziciją, jaudins ir kvies dar ir dar kartą panirti į mitologizuotą „Velnio nuotakos“ miražą.

 

Beje, susiruošę pažiūrėti miuziklo, į Mažąją Lietuvos kultūros sostinę atvykit anksčiau, pasivaikščiokit po šventiškai pasipuošusius Bijotus, dvaro parką,  užsukit į Baublių muziejų, kur pristatoma neįprasta ir be galo įdomi tauragiškės menininkės Sigitos Flaksienės tapybos darbų paroda „Nesutikti žmonės“, visą vakarą veiks pramogų parkas vaikams ir visai šeimai „Išsitaškom“.

Iki susitikimo penktadienio vakarą prie Baublių – „ten, kur angelai gyvena...“!

 

Irina Sadauskienė

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viačeslav Ganelin

„VELNIO NUOTAKA"

2 veiksmų miuziklas lietuvių kalba
Libreto autorius Sigitas Geda

 

Kūrėjai:

Muzikos vadovas ir dirigentas Dainius Pavilionis

Dirigentas Martynas Staškus

Režisierius Kęstutis S. Jakštas

Scenografė ir kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė

Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas

Chormeisteris Vladimiras Konstantinovas

Choreografas Agris Daņiļevičs (Latvija)

 

Premjera: 2012 m. rugpjūčio 17 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre

 

Trukmė: 1.30 val. (su 20 min pertrauka)



‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2023 metų vasarą

Liepos - rugpjūčio mėn.

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginės, folk, klasikinės muzikos atlikėjus, mėgėjų menas, renginiai visai šeimai, pramogos vaikams