Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisnoustaViktoras Stancelisedo agrohttps://www.cramo.lt/lt/susisiekite/nuomos-padaliniai/cramo-taurage

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.tauragesradijas.lt/https://www.taurageszinios.ltRegioniinių radijo stočių asociacijaalio

Partneriai

Bijotų seniunijaBijotų bendruomenėŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasVisi rėmėjai ›

Bijotuose po šimtamečiais ąžuolais – pirmoji regiono teatrų sueiga

2022-06-20

Prasidėję 2022 – ieji metai bijotiškiams atnešė džiugią naujieną – Bijotai paskelbti Mažąja Lietuvos kultūros sostine. O tai vertė pasitemti, susitelkti ir ruoštis pasidalinti savo kultūra su visa Lietuva. Bijotų dvaro festivalio komanda taip pat atsakingai ruošėsi dėliodami programą, nes juk visi kultūros keliai ves į Bijotus. Norėjosi savo ištikimiems žiūrovams pasiūlyti kažką intriguojančio, dar įdomesnių kūrybinių sprendimų ir netikėtumų. Vienas iš tokių sprendimų – po šimtamečiais Dionizo Poškos ąžuolais surengti Tauragės regiono teatrų sueigą. Šią idėją brandinome metus laiko, daug abejonių teko įveikti. Į daug klausimų reikėjo rasti atsakymus – ar žiūrovams to reikia ir ar bus įdomu, ar numatyta vieta prie muziejaus tvartelio pasiteisins... Tie, kas nors kartą yra aplankęs D. Poškos įkurtą ir šiemet 210 –ąją sukaktį minintį muziejų, tikrai pritars, kad ten tvyro ypatinga aura. Apie ją kalbėjo ir teatrų sueigon suvažiavę teatralai.

 

„Išties tai magiška vieta. Drąsiai galime sakyti, kad ąžuolų paunksmėje įvykęs teatrų sukurtas magiškas  vyksmas suteikė šiai vietai dar daugiau magiškumo, o žiūrovų širdyse dar ilgai išliks įsimintiniausių spektaklių akimirkos. Drąsiai galime ištarti, kad teatrų sueigos Bijotuose tikrai vyks ir kitais ir dar kitais metais. Nes gausiai susirinkę žiūrovai, puikiai spektakliams tinkanti vieta, net ir vėjas šimtamečių ąžuolų viršūnėse, patvirtino, kad to tikrai reikia, o ir Dionizas Poška turbūt tam tikrai būtų  pritaręs“,- teigė Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueigos projekto vadovė, Rima Bandzinaitė – Latožienė.

 

Po Bijotų seniūno Igno Gužauskio pasveikinimo  pirmieji į sceną lipo šilališkiai - Kaimų bendruomenės  bendruomenės „Saulietekis“ mėgėjų teatras „PAPLEPYS“ parodydami spektaklį „Nakties paukščiai“, kurį režisavo Danguolė Šerpetauskienė. Į netikėtas ir painias  situacijas patekę spektaklio herojai savo  šmaikščiais tarmiškais pajuokavimais sukaustė žiūrovų dėmesį nuo pat pirmų spektaklio akimirkų. Spektaklio herojams pavyko išsisukti iš netikėtų situacijų ir viskas, kaip dažniausiai nutinka komedijose – baigėsi laimingai.

 

Šilališkius scenoje keitė  kaimynai iš Skaudvilės. Tauragės kultūros centro Skaudvilės mėgėjų teatras „Atodanga“ dovanų atvežė komediją „Kas netiesa – nebūtinai melas”.  Daug nesusipratimų ir keblių situacijų paruošė spektaklio herojams scenarijaus autorė, ji ir režisierė, Zita Jurevičienė. Bet skaudviliškiai ne iš kelmo spirti, visas paspęstas intrigas atskleidė  ir sunkias gyvenimiškas situacijas išsiaiškino, padovanodami žiūrovams daug įdomių ir šmaikščių scenų.

 

Na o pirmąją teatrų sueigą Bijotuose užbaigė – Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ su visiems puikiai pažįstamu kūriniu „Trys mylimos“, pagal Žemaitę. Liudvikas su visomis savo mylimosiomis scenoje užkūrė tikrą pirtį. Charakteringai sukurti personažai, netikėtos mizanscenos ir scenografiniai sprendimai privertė žiūrovus kvatoti iš širdies. Spektaklio kūrėjams dėkota atsistojus.

 

Nutilus žiūrovų plojimams, nurimus ir vėjui ąžuoluose, teatralai susėdo pasidalinti įspūdžiais, aptarti būsimų  susitikimų. Neatsisveikinome, bet vieni kitiems pasakėme - iki pasimatymo Bijotuose!

Daugiau nuotraukų galima pamatyti čia.

 

Nuoširdžiausia padėka Bijotų bendruomenės moterims ir pirmininkei Laurai  Pundinienei už dieviško skonio Paeliją, seniūnui Ignui Gužauskui už visokeriopą pagalbą organizuojant šį renginį, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui už partnerystę.

Festivalį finansuoja Kultūros taryba ir Šilalės savivaldybė.

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Bijotų seniūnija, Bijotų bendruomenė, Vlado Statkevičiaus muziejus, Laikraščiai „Šilalės artojas“, „Tauragės žinios“,  „Bičiulis“ ir Tauragės radijas.‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2024 metų vasarą

Birželio-liepos-rugpjūčio mėnesiais!

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginė, folk, klasikinė muzika. Mėgėjų menas ir teatrai. Pramogos, renginiai, edukacijos visai šeimai.