Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Festivalio radijas

https://goldfm.lt/

Rėmėjai

alyvuoges.ltInfocace

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.taurageszinios.lthttps://www.biciulis.net/Regioniinių radijo stočių asociacijahttps://radijogama.lt/Visi rėmėjai ›

Palydėti vasarą kviečia „Bijotų dvaro festivalis“

2021-08-23

Žodis „palydos“ vienaip ar kitaip reiškia atsisveikinimą. O sezono pabaigoje pats metas atsisveikinti su vasara, atostogomis, kaitria saule, ilgesnėmis dienomis bei kitais vasaros malonumais. Ir tai šiemet geriausia padaryti „Bijotų dvaro festivalyje“, kurio baigiamasis akordas nuskambės rugpjūčio 27 dieną, 18 valandą Bijotų dvaro sodyboje po šimtamečiais ąžuolais, o esant nepalankioms oro sąlygoms – Baublių muziejaus salėje.

 

Festivalį uždaryti pakviesta grupė „U‘elements“, vienijanti muzikantus iš Lietuvos, Latvijos ir Armėnijos. Grupė susikūrė tik praėjusių metų pabaigoje, tačiau jos atlikėjai nėra nežinomi ar negirdėti publikai. Du jų – Povilas Vileikis ir Dmitrijus Michailovas ilgą laiką grojo prieš pusantro dešimtmečio savo suburtoje grupėje „Subtilu-Z“. Karantinas, anot atlikėjų, buvo pats tinkamiausias laikas išeiti iš komforto zonos ir eiti kitu keliu. Taip gimė mintis suburti naują grupę į kurią pasikvietė būgnininką Michailą Novikovą ir kontrabosistą Armaną Isojaną. Kiekvienas grupės muzikantas įnešė savo muzikinį indėlį į grupės repertuarą, kurio kūriniuose jaučiamos džiazo, fusion, folko, dramenbeiso tradicijos.

 

Festivalio dalyviai ir svečiai kviečiami aplankyti ir Bijotų muziejuje eksponuojamą kūrybinių dirbtuvių „Kilowac“ parodą, vykusių praėjusių metų vasaros pabaigoje Zubovų rūmuose Šiauliuose, parodą. Kodėl socialinės-kūrybinės dirbtuvės? Pasirodo, tos dirbtuvės apjungia verslininkus ir menininkus. Socialiai atsakingi verslai tiekia medžiagas ir paslaugas menininkams, o šie kuria šviečiančius objektus ar daiktus. Šiose dirbtuvėse kūrė: Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė, Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija Kasperavičiūtė. Be to, pakeliavusi po Lietuvą paroda bus... išdalinta. Jos eksponatai iškeliaus į socialines paslaugas teikiančias įmones, t.y. papuoš senelių, vaikų namų, įvairių prieglaudų, internatų erdves. Ši paroda iš Bijotų iškeliaus jau pirmomis rugsėjo dienomis, tad dar galima suspėti pasižvalgyti ir įvertinti, kuo gyvena ir kokiomis mintimis bei darbais dalijasi menininkai.

 

- Ateinantį penktadienį puiki proga ne tik su gera muzika palydėti vasarą, bet ir aplankyti pačius Bijotus, - sako VšĮ „Šou imperija“ vadovas ir „Bijotų dvaro festivalio“ organizatorius Valdas Latoža. – Prisiminkite, kada paskutinį kartą lankėtės šiame gražiame ir unikaliame Žemaitijos kampelyje, ar aplamai jame esate buvę? Tie, kas lankėsi Bijotuose vaikystėje, kai veik visus veždavo pažiūrėti Baublių, Bijotų nepažins – miestelis pasikeitęs neatpažįstamai. Na, o tie, kas nėra juose buvęs – turi progą, puikiai praleisti penktadienio vakarą.

 

Pasak V. Latožos, šis koncertas baigiamasis šių metų festivalio akordas ir po jo bus galima įvertinti, kas pavyko, o kas ne, numatyti gaires ateinantiems metams, tačiau jau ir dabar akivaizdu, kad trečius metus vykstantis „Bijotų dvaro festivalis“ – reikalingas ne tik bijotiškiams, bet ir miestelio svečiams, atrandantiems Bijotus bei jo apylinkes.

 

Irina Sadauskienė

Nendrė Zilinskaitė nuotr.

 ‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2023 metų vasarą

Birželio - rugpjūčio mėn.

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginės, folk, klasikinės muzikos atlikėjus, mėgėjų menas, renginiai visai šeimai, pramogos vaikams