Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisViktoras StancelisInfocaceIšsitaškomalyvuoges.lt

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.taurageszinios.lthttps://www.biciulis.net/Regioniinių radijo stočių asociacijahttps://radijogama.lt/

Partneriai

Bijotų seniunijaŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasBijotų bendruomenėVisi rėmėjai ›

Girdiškėje - „Bijotų dvaro festivalio” akordai

2021-08-11

Kai už lango pilkas dangus ir lietus vos ne priverstinai liepia sėdėti namie, Girdiškėje ir vėl snigo. Taip taip, neapsirikot - Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje per mišias pasnigo ir sniegas tarsi dar vieną stebuklą dovanojo koncertą. Šį kartą vietinių gyventojų ir svečių dėmesio pareikalavo bei patys jo sulaukė „Bijotų dvaro festivalio“ svečiai - atlikėjas Liudas Mikalauskas ir akomponiatorė Audronė Juozauskaitė.

 

Harizmatiškasis Liudas Mikalauskas pavergė klausytojų širdis ne tik savo balsu, bet ir įdomiomis bei šmaikščiomis istorijomis. Koncertas netikėtai kiek užtruko, nes Liudas nutarė atsidėkodamas klausytojams už palaikymą aplodismentais bei pritarimą dainuojant, atlikti dar keletą kūrinių. Po koncerto atlikėjus ir vietos gyventojus pasveikino Bijotų seniūnas Ignas Gužauskis bei Seimo narys Jonas Gudauskas. Festivalio organizatoriai atsidėkojo atlikėjams tradiciniais festivalio meduoliais ir festivalio suvenyrais. Koncertui pasibaigus, Girdiškės gyventojai bei miestelio svečiai neskubėjo skirstytis – jie, tarsi užburti, ilgai nepaleido atlikėjų, paveikslavosi su Liudu Mikalausku, džiaugėsi turėję galimybę ir paklausyti garsenybės savo bažnyčioje, ir, kaip patys juokavo, „gyvai pačiupinėti“.

 

Tai jau antras „Bijotų dvaro festivalio“ išvažiuojamasis koncertas. Pirmasis vyko prieš porą savaičių Trepuose. Kaip teigia „Bijotų dvaro festivalio“ organizatorius vadovas Valdas Latoža, tradiciškai festivalio koncertai vyksta ne tik pačiuose Bijotuose. Taip norima aprėpti didesnę klausytojų auditoriją, suteikti žmonėms, gyvenantiems kiek tolėliau nuo didžiųjų kultūros centrų, galimybę išgirsti kokybišką muziką, pamatyti puikius ir žinomus atlikėjus. Girdiškės taip pat buvo pasirinktos neatsitiktinai – vietovė netoli Bijotų, čia – unikali architektūra, unikali erdvė ir puikiai besidarbuojanti Girdiškės kaimo bendruomenė, kuri, deja, ne visuomet turi finansinių galimybių pasikviesti žinomus atlikėjus. Festivalis tokią galimybę suteikia.

 

Jau rugpjūčio 27 dieną, muzikos mylėtojai kviečiami į koncertą po Bijotų ąžuolais, kur koncertuos grupė „U’Elements”, jungianti Lietuvos, Latvijos ir Armėnijos muzikantus. Jų kūryboje susilieja lietuvių, latvių, armėnų liaudies muzikos motyvai bei džiazo kalba ir improvizacija. Kaip žada festivalio organizatoriai, klausytojai išgirs energingas jazz, folk, drum&bass bei world music melodijas - skirtas tiek įdomaus skambesio ieškantiems muzikos gurmanams, tiek muzikos profesionalams.

 

Festivalio organizatoriai primena, kad Baublių muziejuje vis dar galima aplankyti instaliacijų  parodą „Kilowac“ ir nemokamai išsiųsti atvirlaiškį, skirtą Bijotų mažosios kultūros sostinės vardo sutiekimui. Ir taip netradiciškai perduoti linkėjimus iš Bijotų -  sau, savo artimui, draugui ar bičiuliams Lietuvoje ar užsienyje.

 

Irina Sadauskienė

 ‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2023 metų vasarą

Liepos - rugpjūčio mėn.

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginės, folk, klasikinės muzikos atlikėjus, mėgėjų menas, renginiai visai šeimai, pramogos vaikams