Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Rėmėjai

BERTAŠIŲ šeimos ūkisnoustaViktoras Stancelisedo agrohttps://www.cramo.lt/lt/susisiekite/nuomos-padaliniai/cramo-taurage

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas https://www.tauragesradijas.lt/https://www.taurageszinios.ltRegioniinių radijo stočių asociacijaalio

Partneriai

Bijotų seniunijaBijotų bendruomenėŠilalės Vlado Statkevičiaus muziejusŠilalės gidų asociacijaŽaliassis regionasVisi rėmėjai ›

Po Dionizo Poškos ąžuolais skambėjo poezija ir muzika

2019-06-14

Vakar vėlai vakare grįžome iš Bijotų dvaro sodybos, nuo garsiųjų D. Poškos Baublių, kur vyko poezijos ir bardų vakaras „Poezijos nublokšti“. Kaip tyčia, po keletos vasariškai gražių dienų -  tą kart Žemaitijoje pradėjo siausti viesulas, kuris pridarė nuostolių iš šio projekto organizatoriams – buvo suniokota scenos konstrukcija, permirko muzikos instrumentai,  lūžo medžiai, krito šakos.

Uraganas per keletą minučių Bijotų dvaro parką suniokojo, o prieš pat renginį pasipylęs lietus – padėjo galutinį tašką, po kurio turbūt bet kuris renginio organizatorius pakeltų rankas ir pasiduotų.

 

Bet, ...renginys įvyko,nors lietus suginė į Baublių muziejaus salę (buvusios mokyklos pastatą), bet ten visi jaukiai tilpo. O tie visi - tai Tauragiškių literatų klubas "Žingsniai", Kemės literatų atstovai (Viktoras Gulbinas ir Janina Šimkienė), keturi Šilalės literatai ir net vienuolika tauragiškių: šių eiliučių autorius, Jonas Jakštaitis, Vidas Riepšas, Remigijus Žukauskas, Sigitas Kancevyčius, Liuda Daugėlienė, Vida Mikalauskienė, Iveta Skurvydienė , Indraja Uginčienė, Lina Astrauskienė, Daiva Genienė. Visi skaitė savo kūrybą, kurią šiltai priėmė bijotiškiai. Koncertą surengė autorinių dainų atlikėjas, tauragiškis Giedrius Vaškys ir grupė „Arbata“. Dionizo Poškos Baublių vietą tikrai yra dėkinga tokiems renginiams įgyvendinti ir nuostabu, kad jie jau vyksta, Dėkingesnės vietos, istoriškesnės, legendomis apipintos aplinkui ilgai ieškosi ir vargu ar dar rasi. 

Bijotų seniūnijos moterys visus vaišino gilių kava, o vakaras tikrai pavyko - buvo malonus, jaukus, šiltas. Todėl projekto prodiuserio Valdo Latožos sumanymas yra ypatingai perspektyvus, turintis visas galimybes peraugti į platų festivalio formatą.

 

 

„Po koncerto Bijotų dvaro sodyboje kažkodėl pirmiausia norisi kalbėti apie gamtos didingumą, kuri atsiveria stebint gamtos stichiją, jos nesutramdomą jėgą. Grėsmingi debesys, besilenkiantys medžiai prie žemės gimdė ne baimes ir nerimą, o suvokimą, kad tai padidina dvasines žmogaus jėgas, jog esi laisvai kurianti būtis! Gamtos dėka gimė improvizacija, leidusi visiems būti reginio dalimi tiesiai iš lūpų į širdis!

Su ramumu ir šypsena suvoki, jog gamta ir, žinoma, organizatoriai leido nugalėti visas negandas ir nepatogumus! Didingumas slypėjo ne to vakaro gamtos stichijose, o tik sielose žmonių, kurie buvo ir jautė kartu su mumis!“,- sakė grupės „Arbata“ siela Andrius Zalieska – Zala.

 

„Pats esu bijotiškis, dažnai čia atvažiuoju pabūti, graži aplinka ir unikali šios vietos aura, o pati vieta prašosi renginių ir veiksmo. Jau ilgą laiką turėjau įvairių minčių, ką čia būtų galima daryti. Šiandien  viskas tapo kūnu, nors pati gamta bandė prieštarauti šiam sumanymui – mes ėjome iki galo. Iš kruopščiai surežisuoto scenarijaus neliko nieko, ir dėl gamtos išdaigų teko pasikliauti savo ir komandos improvizacijos galimybės. Ačiū Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus ir Bijotų seniūnijos žmonėms,  kurie gelbėjo kuo galėjo. Ačiū atlikėjams, poetams ir bardams, kurie neišsigando lietaus ir sutiko būti dalis šio koncerto, bet su daug improvizacijos. Susitikime, šią vasarą Bijotuose!“,- sakė naujo festivalio Bijotų dvare vadovas ir sumanytojas, Valdas Latoža.

 

Daugiau akimirkų iš renginio galite pamatyti čia.

 

Šią vasarą Bijotų dvare dar vyks renginiai:

• Liepos 4 d. projektas Liudas Mikalauskas ir “Tėvo Stanislovo varpai“: https://www.facebook.com/events/807687136298636/

• Rugpjūčio 17 d. projektas “Kelionė aplink pasaulį su Evelina Sašenko“:  https://www.facebook.com/events/441023890066995/

Daugiau informacijos čia: www.bijotai.lt

 

 

Eugenijaus ŠALČIO inform.

Romualdo VAITKAUS nuotr.‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejaus parkas

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2024 metų vasarą

Birželio-liepos-rugpjūčio mėnesiais!

Ką pamatysiu?

Koncertai, parodos, edukacijos

Pramoginė, folk, klasikinė muzika. Mėgėjų menas ir teatrai. Pramogos, renginiai, edukacijos visai šeimai.