Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros tarybaŠilalės rajono savivaldybė

Festivalio radijas

Tauragės radijas

Rėmėjai

alyvuoges.ltInfocaceDovanos TauragejeTauragės skelbimai

Informaciniai rėmėjai

Šilalės artojas Renginiai TauragėjeKaVeikti.LtRegioniinių radijo stočių asociacijaVisi rėmėjai ›

Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kapela

960 metais tuometinių kultūros namų meno kolektyvus – mišrų chorą, šokių ratelį ir liaudies instrumentų ansamblį – sujungusiam ansambliui suteiktas „Jūros“ vardas.

Jau per 60 metų gyvuojančiam dainų ir šokių ansambliui vadovavo ir vadovauja net keletas vadovų, įvairių sričių specialistų – choreografas, chorvedys, instrumentalistas- kapelos vadovas ir viską jungiantis meno vadovas.

 

Atsinaujinusiai Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kapelai šiuo metu vadovauja Tomas Altaravičius. Kapela – aktyvi Lietuvos dainų švenčių, ansamblių vakarų, Tauragės miesto ir rajono švenčių dalyvė. Kapelos koncertiniai maršrutai driekiasi Latvijos, Estijos,Vokietijos, Italijos ir kitais užsienio šalių bei Lietuvos keliais.

Kolektyvas turi savitą veidą,  kryptingu ir  nuosekliu  darbu, skambiomis dainomis  pagarbiai įprasmina šalies istoriją, tautinį kostiumą,  tradicinės kultūros vertybes. Kapeloje dainuoja ir muzikuoja įvairaus amžiaus mėgėjai ir profesionalūs muzikantai. Kolektyvo, kuris daug koncertuoja rajono, aplinkinių rajonų šventėse, repertuarą sudaro įvairi lietuvių liaudies muzika ir dainos.

 

Daug  tauragiškių  vienaip ar kitaip yra prisilietę prie ansamblio veiklos, daugeliui  jų „Jūra“ yra reikšminga, kelia sentimentus. Jos veikloje dalyvauja šeimos, giminės. Tauragės kraštą garsinančio  ansamblio kūrybinė, meninė, koncertinė veikla svarus  indėlis ir į kultūrinį Lietuvos gyvenimą.

 

Liepos 17 d. / nuo 15 val. / šeštadienis

Bijotų dvaro sodyboje

Įėjimas laisvas‹ Atgal

Kur?

Bijotų dvaro sodyboje

Baublių muziejus

Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia

 

Kada?

2021 metų vasarą

Liepos 16 - Rugpjūčio 30

Ką pamatysiu?

Pramoginės, folk ir klasikinės muzikos atlikėjus, parodos, edukacijos